Поїздка до Новгород-Сіверського,Глухова,Батурина

 

Поїздка до Новгород-Сіверського,Глухова,Батурина

Новгород-Сіверський, Глухів, Батурин, автостопНу не те,щоб навколо світу,але на минулі вихідні по Чернігівській та Сумській області прокатався.
Давно хотів побувати в місцях козацької слави.
Схема маршруту:
1.Київ-Чернігів (підвезли друзі)
2.Чернігів-Новгород-Сіверський (маршрутний автобус)
3.Новгород-Сіверський-Глухів (біла ГАЗелька,яку теж можна назвати маршрутним автобусом,але з натяжкою)
4.Глухів-Батурин (Ікарус)
5.Батурин-Київ (фура за маршрутом Казахстан-Турція). Так як у вівторок потрібно було на роботу-до Турції я не доїхав

Вартість поїздки 52 гривні (не враховуючи витрати на пиво)
Виїзд з Києва субота 15.00 (чому так пізно? довго спав :) - приїзд в Київ неділя 21.00)


Про нічліг з суботи на неділю в Новгороді лише скажу, що рахувати зірки холодної пасхальної ночі було не надто цікаво (але запам'яталося). На спальнику написано "-2 комфорт"... Брехня! Мені було не комфортно

Так,що життя вчить не довіряти різним написам, а перевіряти(або не перевіряти) все на практиці.
Як кажуть - дорогу потрібно переходити не коли горить зелене світло,а коли немає автомобілів
1.Чернігів - був там десь 2 години протягом яких думав, куди ж все таки податися, так як конкретних планів, щодо маршруту не було.
Після отримання зворотньої СМС від подруги в Гомелі, що все таки Пасха, вже є певні плани і т.д. і т.п. в Білорусь вирішив таки не їхати (але паспорт на всяк випадок захопив, тож був і такий варіант).
Підслухавши мою розмову з друзями, та мою фразу,що можливо мені поїхати в Новгород-Сіверський один чернігівчанин розповів звідки відправляються автобуси на Новгород і т.д.
2.Новгород-Сіверський. Отже близько 21.00 я вже на місці. На дворі вже темніє і погода зовсім не сприяє спогляданню міста з тисячолітньою історією. Саме звідси князь Ігор починав свій похід проти половців про що описано в «Слову о полку Игоревім». Вийшовши з автобуса після того як побачив напис «Автовокзал» зясувалося,що вийшов я трохи зарано. Прийшлося пертися через все місто до центру міста, де і була кінцева зупинка. Чесно кажучи центр міста від не центру міста відрізняє мало що.
Хіба окрім пам’ятника князю Ігорю з якоюсь незрозумілою кулею (в день приїзду я взагалі спочатку подумав, що це пам’ятник Дону Кіхоту, а велику кулю прийняв за голову)…Правда були сумніви, щодо спорудження пам’ятника якомусь іспанському літературному персонажу в місті з тисячолітньою історією. Також універмаг «Ярославна» - таких універмагів на околицях в райцентрах не будували. І ще торгові ряди початку 19 ст., які з часом не втратили свого призначення.
Так як з того моменту, коли прокинувся і добрався до Новгорода у шлунку побував лише 1 батончик «Снікерс» (на правах реклами) та невеличка упаковка чіпсів (банка пива не приймається до уваги) дуже хотілося поїсти чогось теплого, але за браком цивільних кафе, довелося скористатися послугами гастроному. ( в 2 так званих генделики біля яких «тусили» місцеві хлопці міцної і не дуже статури – зайти не наважився)
Прокинувшись зранку, якщо цей період споглядання зірок та звучання церковних звонів Успенського собору можна назвати сном - подався до Десни. Чув багато, але не бачив. 6 ранку –все таки прохолодно…
Що не кажіть, а вигляд на Десну з берегів Новгороду дуже гарний. Мабуть не даремно місто було в свій час резиденцією Новгород-Сіверських князів.
Поблукавши берегом добрів до Спасо-Преображенського монастиря 11 ст. вже вдруге, так як впереддень все таки вспів швиденько обійти всі визначні місця. Монастир як на свій вид та стан виглядає дуже навіть непогано, мабуть все таки завдячуючи колишньому Президенту Л.Д.Кучмі, про що свідчить табличка на одній з його білих стін. Хоч якась користь. Поруч знаходиться памятник Ярославні, яка за описом судячи зі всього плакала саме тут.
Відправлення з автостанції о 10.10 до Глухова. До речі половина автостанції продається, так, що є можливість зробити вигідне капіталовкладення.
p.s.та незрозуміла куля символізує сонячне затемнення. чит. "Слово о полку Ігоревім"
3. Глухів
Після термосіння, їздою це важко назвати в славному автомобілі російського автомобілевиробника транзитом через Шостку добрався до Глухова
Одразу в очі кинувся контраст з Новгород-Сіверським. Як люблять говорити прихильники білоруського режиму, прихильником якого я не є, «чисто як в Білорусі».
Поруч з автостанцією церква. Так як в історії даного міста я був не спец, дуже вчасним було знайомство з однією паром(хлопець з Сум, дівчина зі Львова), які провели мені швидку екскурсію по місту.
В церкві, що поруч з автостанцією оголосили анафему славному козаку Іванові Мазепі. Ну таке. В кожному місті є свої нюанси )))
Хоча в тій же церкві наставляли на гетьманство Д.Апостола та К.Розумовського.
В1708-1764 роки місто було резиденцією українських гетьманів.
Щодо архітектури Глухова – всі пам’ятники архітектури в чудовому стані, принаймні візуально. Щодо кількості пам’ятників архітектури все пояснюється просто – багато памяток споруджено завдяки та за кошти братів-меценатів Терещенків.
Не думав, що за 15 км від РФ може бути таке приємне місто з такими приємними людьми
Хоча….під час коли я запримітив один «фотошедевр» і прийняв не зовсім людську позу намагаючись задокументувати "це щось" з цікавого ракурсу, місцеві хлопці запримітивши це дійство впівголоса висказали все, що вони думають, а саме, що Пасха, а він(тобто я) «страждає різною х… іт.д. іт.п.» Ось такі от «набожні» хлопці є в цьому містечку,хоча де їх таких немає..…
Захопившись процесом, я не придав даному дійству значення так як не було в планах отримання тілесних пошкоджень(оскільки їх кількість з 2 персонажів могла різко перерости в більшу чисельність) так і матеріальних. Пасха все ж таки…))
Оскільки в планах було все таки добратися до вечера до міста-героя Києва потрібно було поспішати.
4. Їдучи в «Ікарусі» за маршрутом «Орел-Київ», зважаючи на бурхливу ніч, були думки доїхати на ньому до кінцевої станції, сісти в метро, доїхати додому і завалитися спати..але все таки Батурин..
Ще одне місто козацької слави. Резиденція гетьманів протягом понад 50 років.
З історії міста – після знищення його Меншиковим довгий час на території міста взагалі заборонялося селитися. А резиденцію було перенесено до Глухова.
Галопом по Батурину.Хлопчина, який зустрівся по дорозі визвався допомогти "туристу". Розказував епізоди історії і що робить він це не за гроші. В кінці кінців активно відмовляючись від зароблених чесною працею 5-ти гривень цей квиток в Батурин таки був ним прийнятий.Дякую Захаре за екскурсію! Перший погляд на відреставровані пам’ятки – добре, що відреставровують, але от відчуття старовини втрачається.
До уваги палац побудований К.Розумовським, церква, нещодавно збудована цитадель, пам’ятник головним дійовим особам тих часів (за браком підпису та знань важко визначити кому саме).Багато туристів та автомобілів.
17.00. Пора до Києва. Простоявши десь з годинку і почавши вже розглядати варіант альтернативний ночівлі в м.Київ, зупиняється вантажівка з номерами ВХ……… Земляк! Ура!
Як згодом з’ясувалося водій сам родом з моїх країв. Маршрут Казахстан-Турція…Ех! Закордонний паспорт з собою. Але…післязавтра на роботу…
Водій виявився балакучим і цікавим хлопцем. Ось і Київ. Не віру своїм очам. «Рідний» Харківський масив! Підвезли до самого дому. Ну добре. Казахстан або Турція іншим разом. Телефон у водія я все таки взяв..... ;-)
04/2009 Sash Co


Создан 23 апр 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником